tu jesteś:   STRONA GŁÓWNA » PRZEWODNICY TATRZAŃSCY » Jan Krzeptowski Sabała
Jan Krzeptowski-Sabała

 

Przewodnik tatrzańskiSpecjalista d.s. turystyki w Tatrzańskim Parku Narodowym
Absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie magister inzynier leśnictwa
Specjalność: wycieczki przyrodnicze, edukacja ekologicznatel: 0605 602 366e-mail: jasieksabala@gmail.com


 Od wielu lat interesuję się regionem tatrzańskim, szczególnie zagadnieniami związanymi z  przyrodą. W czasie nauki w technikum leśnym oraz na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Krakowie, miałem okazję rozwinąć swoje zainteresowania.  Zdobytą w ten sposób wiedzę staram się wykorzystywać w pracy przewodnickiej. Moja oferta to, poza wycieczkami ogólnymi, także wycieczki przyrodnicze i obozy wędrowne.


Wycieczki przyrodnicze to okazja do poznania największego bogactwa Tatr, jakim jest unikalna górska przyroda. Podczas wycieczki poznasz nie tylko topografię, ale dowiesz także jak powstały Tatry, odnajdziesz pozostałości plejstoceńskich lodowców, zobaczysz rzadkie rośliny i zwierzęta i zrozumiesz jak funkcjonują ekosystemy. To oferta dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie.


Wycieczki w Tatrach to też znakomita edukacja ekologiczna. W Tatrach, można zobaczyć, poczuć, dotknąć co opisują podręczniki geografii, biologii czy przyrody. Gdzie lepiej można opowiedzieć o pionowym zróżnicowaniu klimatu, jeśli nie przy płacie śniegu zalegającym na dnie żlebu w środku lata? Gdzie bardziej obrazowo wytłumaczyć można  ograniczający wpływ różnych czynników na występowanie drzew, jak nie przy górnej granicy lasu? To właśnie sens edukacji w terenie.


Propozycją dla wytrawnych turystów są kilkudniowe obozy wędrowne po Tatrach. Otwarcie granic po weściu naszego kraju do strefy Schengen umożliwiło zaplanowanie wielu ciekawych tras. Nocleg w schroniskach pozwala na odbycie dłuższych wycieczek wysokogórskich oraz wypoczynek z dala od tłumów w dolinach. 


ZDJĘCIA Z WYCIECZEK
TRASY WYCIECZEK EDUKACYJNYCH 
 PROPOZYCJE OBOZÓW WĘDROWNYCH

 
 


 
 
1 2 3 

    Drukuj     Wyślij znajomemu    Ilość odwiedzin   112311


PRZEWODNICY TATRZAŃSCY
   Andrzej Słodyczka Byrtuś
   Tomasz Skrzydłowski
   Józef Galica Dorula
   Michał Łazarczyk
   Jan Krzeptowski Sabała
   Janusz Lach
   Jadwiga Trojan
   Andrzej Stopka Faktor
   Kamil Kluś
WYKŁADY I PREZENTACJE
KAPELA GÓRALSKA
IMPREZY INTEGRACYJNE
   Galeria zbójecka
KWATERY
LINKI
KONTAKT


POZNAJ TATRY Copyright © MATinternet s.c. - Z-NE.PL - ZAKOPANE 1999-2024  ::  14127713 odwiedzin od 2007-01-09   ONLINE: 24