tu jesteś:   STRONA GŁÓWNA
Poznaj Tatry
NATURA
   Zielony Świat Tatr
   Zwierzęta Tatr
   Klimat, Skały i Wody
   Kronika wydarzeń przyrod.
KULTURA
   Historia
   Etnografia
Filmy edukacyjne
AUDYCJE RADIOWE
ATLAS ROŚLIN
ATLAS GRZYBÓW
ATLAS ZWIERZĄT
   Ssaki
   Ptaki
   Płazy i gady
   Bezkręgowce
PANORAMY TATR
INNE GÓRY
BLOG / NEWSY
WSPÓŁPRACA


Bezkręgowce
1. Wprowadzenie
    Bezkręgowce to grupa systematyczna obejmująca zwierzęta pozbawione szkieletu wewnętrznego o niższym rozwoju ewolucyjnym niż kręgowce. Są wśród nich m.in. mięczaki, skorupiaki, pajęczaki oraz owady. Ze względu na trudne warunki klimatyczne, jakie panują w Tatrach i ich otoczeniu, liczba gatunków bezkręgowców jest tutaj znacznie mniejsza niż na nizinach.

    W "Atlasie zwierząt", w części poświęconej bezkręgowcom, najwięcej miejsca zajmują owady, ponieważ są gromadą najliczniej zamieszkującą nasz region. Na zdjęciach znajdziecie Państwo przede wszystkim gatunki pospolite, które bez trudu dostrzec można wędrując po tatrzańskich lub podhalańskich szlakach.
    Owady są niezwykłe, nie tylko ze względu na ubarwienie i fantazyjne kształty, ale ciekawą ekologię związaną z przystosowaniem do warunków klimatu górskiego. W miarę rozwoju prac nad naszą stroną, będziemy się starać udostępniać wiedzę o życiu tych zwierząt w formie krótkich komentarzy do zdjęć.

«« Powrót do listy
    Drukuj     Wyślij znajomemu    Ilość odwiedzin   4057

POZNAJ TATRY Copyright © MATinternet s.c. - Z-NE.PL - ZAKOPANE 1999-2024  ::  14022508 odwiedzin od 2007-01-09   ONLINE: 8